Een veeleisende selectie, gericht op betrokkenheid
Wil je deelnemen aan ons uniek programma? Zo verloopt ons selectieproces: gestructureerde stappen om elkaar te leren kennen, te beoordelen of je geschikt bent voor het programma en je in alle rust voor te bereiden.
6 beoordelings- criteria
Tijdens het hele selectieproces – van het telefonische interview tot de selectiedag – wordt je sollicitatie op een consistente en transparante manier beoordeeld aan de hand van zes criteria.
Aan de hand daarvan kunnen we mensen identificeren die bereid zijn zich in te zetten voor het programma, op lange termijn vooruitgang te boeken en een concrete impact te hebben op de leerlingen
Aansluiting bij onze visie
Proactiviteit
Respect, openheid en bescheidenheid
Veerkracht
Zelfkennis
Communicatie
Een process in 5 stappen
1. Nagaan van de voorwaarden
Stap 1: controleer of je in aanmerking komt
Voordat je verder gaat, controleer je of je profiel voldoet aan de eisen van het programma. We werven voornamelijk voor vakken waar een groot tekort aan is (wiskunde, wetenschappen, Nederlands, Frans). Voor andere vakken is een pedagogische bekwaamheid vereist. Er wordt ook altijd een passieve kennis van het Engels gevraagd.
2. Informatiesessie
Stap 2: ontdek het programma tijdens een infosessie
Om te weten te komen of het programma bij je past en om je vragen te stellen, kun je deelnemen aan een online infosessie. Je kunt ook een afterwork bijwonen om leerkrachten te ontmoeten die het programma deden, je vragen stellen en onze aanpak beter begrijpen.
Ken je ons programma al? Dan kun je meteen naar de volgende stap gaan en je inschrijven voor een online gesprek.
3. Online sollicitatiegesprek
Stap 3: boek een online interview
De eerste selectiefase is een online gesprek (ongeveer 30 minuten). We bespreken je loopbaan, je motivatie en de praktische aspecten van het programma. Als je solliciteert om Frans te geven in het Nederlandstalig onderwijs, worden er enkele vragen in het Nederlands gesteld om je mondelinge niveau te beoordelen (minimaal B2). Inschrijven voor mijn online gesprek.
4. Selectiedag
Stap 4: de selectiedag
Als het online gesprek goed verloopt, word je uitgenodigd voor een selectiedag. Aan het einde van die dag kunnen we je, als alles goed verloopt, voorstellen om deel te nemen aan het programma.
Verloop van de dag:
Deze selectiedag bestaat uit vier complementaire activiteiten, ontworpen om je in situatie te brengen, te observeren hoe je handelt en je motivatie beter te begrijpen.
Miniles
Bereid een miniles van 7 minuten voor. Het selectieteam speelt de rol van leerlingen en let op je duidelijkheid, structuur en communicatie.
Groepsactiviteit
Neem deel aan een groepssimulatie: in teamverband werk je aan een concrete casus gebaseerd op de realiteit van een school. Het doel is om je samenwerking en je vermogen om oplossingen te vinden en op te bouwen te observeren.
Zelfreflectie
Na de eerste twee activiteiten is er tijd voor zelfreflectie. Zo kan je terugblikken, nadenken over je sterke punten en verbeterpunten, en zelfinzicht tonen.
Gesprek
Ten slotte heb je een individueel gesprek met een assessor om je loopbaan, je motivatie en je betrokkenheid bij het programma verder te bespreken.
5. Beslissing
Stap 5: maak een weloverwogen keuze
Je inzetten om gelijke kansen op school te bevorderen is zinvol, maar brengt ook uitdagingen met zich mee. Als je na de selectiedag een aanbod krijgt, helpen verschillende stappen je om een weloverwogen beslissing te nemen en concrete plannen te maken: contact met een buddy (optioneel), observaties op school, regelmatige gesprekken met ons team en hulpmiddelen om je voor te bereiden op je deelname aan het programma.
Deze momenten geven je de kans om je keuze te bevestigen, je schoolplaatsing te plannen en je onder goede omstandigheden voor te bereiden op de zomer.
Klaar om je in te zetten voor het onderwijs?
Wil je samen met ons het verschil maken en heb je gecontroleerd of je in aanmerking komt?
Ga dan verder: schrijf je in voor een infosessie om het programma in detail te ontdekken en al je vragen te stellen.
Antwoorden op de FAQ
Hier vind je de antwoorden op de meest gestelde vragen over werving en selectie.
Kan ik me met een pedagogisch bekwaamheidsbewijs en/of leservaring ook aanmelden voor het programma?
Dit kan zeker, en jouw didactische en pedagogische kennis zijn net een voordeel. Dankzij het Teach for Belgium-programma krijg je als (ervaren) deelnemer extra, complementaire praktijkgerichte vorming en ondersteuning die gericht is op het lesgeven in een diverse, grootstedelijke context. Doorgaans selecteert Teach for Belgium enkel leerkrachten met beperkte werkervaring in secundaire scholen (minder dan 2 jaar), aangezien het programma is afgestemd op startende leerkrachten. Heb je 1 tot 3 jaar ervaring in een partnerschool, dan kan je ook een aangepast zomerprogramma volgen.
Check of je in aanmerking komt voor ons programma via deze link. Als je specifieke vragen hebt gelinkt aan onze toelatingsvoorwaarden, kan je altijd terecht op [email protected]. Het selectieteam behandelt elke kandidatuur individueel, met specifieke aandacht voor jouw motivatie en afstemming op de waarden van de organisatie.
Wat is de deadline om mijn kandidatuur in te dienen?
Teach for Belgium aanvaardt kandidaturen in functie van het aantal beschikbare plaatsen. Het aantal kandidaten is afhankelijk van de vraag naar leraren voor bepaalde vakken en de financiële middelen waarover de organisatie beschikt.
Hoe eerder je je kandidatuur indient, hoe sneller je verzekerd bent van een plaats in het programma. De laatste selectiedag vindt doorgaans plaats in mei of juni, maar het is heel goed mogelijk dat er dan niet meer voor alle vakken plaatsen beschikbaar zijn.